
Den 10. mars har du mulighet til å få med deg et webinar i regi av James Cook University (JCU). Universitetet er det nest eldste i delstaten Queensland, og er Australias ledende forskningsuniversitet på tropiske fagfelt. De satser også sterkt på miljø og en grønn fremtid!
Gjennom webinarene Conversations with Alumni, utforsker de flere globale problemstillinger. Som for eksempel planetens bærekraft, fremtidens energi, og farene med digital teknologi. På webinarene har de med seg noen av sine mest velykkede almunier fra hele verden, som alle er respektert innenfor sine felter.
Gjennom webinaret 10. mars vil de utforske forholdet mellom alle jordas beboere: menneskeheten og naturen. Hvilke kritiske problemene står verdens fauna, flora og mennesker overfor? Hvordan kan vi dele planeten bærekraftig – midt i avtagende ressurser?
Utvalgte panellister
- Nina Jensen, CEO REV Ocean og tidligere leder av WWF Norge.
- Professor Jamaluddin Jompa, Chairman for Marine Resilience and Sustainable Development at Hasanuddin University.
- Arthur Chapman, CEO Australian Biodiversity Information Services.
- Jack Growden, JCU Alumnus, Founder & CEO LiteHaus International.
Interessert i å høre mer om JCU?
JCU er i verdenstoppen på marinbiologi og andre marine fag, i tillegg til at de tilbyr en rekke andre fag for deg som er interessert i natur og miljø.
Ønsker du å vite mer? Ta kontakt med oss i dag for gratis studieveiledning.
